Spółdzielczość jest cool


Rok 2012 został ogłoszony przez ONZ jako Międzynarodowy Rok Spółdzielczości. Akcja działa pod hasłem „Spółdzielnie budują lepszy świat”.

W sieci można znaleźć wiele przykładów spółdzielczości. Można je mnożyć. I choć w Polsce spółdzielczość kojarzy się z czymś przestarzałym, skostniałym… Nic bardziej mylnego. Wystarczy poszperać na serwisie Stories.coop , który gromadzi ciekawe przykłady spółdzielczości z całego świata. Znajdują się tam opowieści o interesujących przedsięwzięciach.

Będziemy przedstawiać opowieści ze świata, ale również będziemy mnożyli opowieści zza miedzy;) Zależy nam na przybliżeniu ciekawego tematu jakim jest spółdzielczość. Chcielibyśmy nakreślić obraz i kondycję spółdzielczości lokalnej, ogólnopolskiej, a nawet światowej. Być może niektóre historie zainspirują naszych czytelników do swobodnego powielania sprawdzonych pomysłów.

Będziemy Wam opowiadać o historiach znanych postaci, które zaangażowane są w różnych organizacjach społecznych w kraju, ale i na świecie. Oczywiście będziemy opowiadać o historiach różnych organizacji, które działają na naszych terenach. Chcielibyśmy przede wszystkim zainteresować naszych czytelników spółdzielczością, a w szczególności zmienić o niej wyobrażenie.