Samochód zastępczy – rozwiązanie praktyczne i wygodne


W dniu 17 listopada 2011 r. branża ubezpieczeń samochodowych przeszła wielką rewolucję, która znacząco zmieniła sposób, w jaki obsługiwani są zwykli klienci. Zapewne wielu z nas słyszało o samochodach zastępczych z OC sprawcy lub nawet miało okazję skorzystać z takiego rozwiązania. Mało kto jednak wie, że przed wspomnianą datą przywilej ten przysługiwał wyłącznie przedsiębiorcom. Dzisiaj również osoby prywatne mogą uniknąć sporo stresu dzięki udostępnieniu auta zastępczego. Dowiedzmy się, na jakich zasadach to funkcjonuje i dlaczego warto upewnić się, że nasze ubezpieczenie zapewnia nam pojazd zastępczy w razie wypadku.

Komfort i wolność podróżowania
Zacznijmy od tego, że samochód zastępczy może w wielkim stopniu ułatwić nam życie. Jeśli w wyniku wypadku nasze auto ulegnie uszkodzeniu, naprawa może potrwać nawet kilka tygodni. W tym czasie musimy dostosować się do rozkładów jazdy komunikacji miejskiej, a w przypadku mniejszych miejscowości nie pozostaje nic innego, jak wsiąść na rower, by w ogóle dotrzeć na przystanek. Posiadanie auta zastępczego pozwala zachować dotychczasowy standard życia i swobodę przemieszczania się w komfortowy sposób.Większość ubezpieczycieli nie wypłaca pieniędzy z góry tuż po zaistnieniu kolizji. Zazwyczaj to ubezpieczony musi sam pokryć koszty wynajmu auta, które są zwracane po przedstawieniu odpowiednich dowodów wpłat i dopełnieniu formalności. To jednak skomplikowany i męczący proces, dlatego wiele firm oferuje dodatkowe usługi, które mają za zadanie go uprościć. Wówczas ubezpieczyciel na podstawie zawartej umowy organizuje dla klienta auto, którym będzie mógł się poruszać na określonych warunkach, ustalających dozwolony czas i terytorium obejmowane przez ubezpieczenie.

Zasady korzystania z samochodu zastępczego
Powinniśmy wiedzieć o dwóch podstawowych zasadach, jakie dotyczą korzystania z pojazdu zastępczego. Po pierwsze, przysługuje nam on na okres naprawy własnego auta. Zwykle czas ten wynosi nie więcej niż kilka dni, więc w naszym interesie jest szybka i sprawna współpraca z mechanikiem, bowiem w innym przypadku ubezpieczyciel może mieć prawo do odebrania nam samochodu jeszcze przed zakończeniem czasu trwania usług warsztatu. Po drugie, auto zastępcze powinno być z tej samej klasy lub niższej. Jeśli więc jeździmy Oplem Astrą, nie liczmy na to, że będziemy mogli szaleć nowym Bentleyem.Na koniec podzielimy się z wami sprawdzoną wskazówką, która pozwala zaoszczędzić nawet kilkaset złotych rocznie na składkach. Jest to metoda przetestowana na ofercie ubezpieczeniowej Concordia Auto, jednak analogicznie działają inne firmy. Okazuje się, że wybierając dodatkowe ubezpieczenia poza obowiązkowym OC, można uzyskać wysokie zniżki, które znaczącą obniżą wysokość rocznej składki. Przykładowo, ubezpieczając auto kompleksowo, czyli dobierając AC, NNW i Auto Assistance, można zapłacić blisko 400 zł mniej, niż w przypadku samego OC i AC.Jeśli interesuje nas samochód zastępczy w razie wypadku, zachęcamy do kontaktu z ekspertem ubezpieczeniowym. Taka osoba najlepiej wie, jakie warianty ze sobą zestawić, by zyskać najwięcej korzyści i dodatkowo obniżyć cenę składki.

Warto wspomnieć, że w 1 kwartale 2018 w Concordii Ubezpieczenia przygotowaliśmy atrakcyjne promocje, które łączą się ze sobą:
- promocja dla marek Kia i Hyundai – 10% zniżki na nowe AC
- każde nowe ubezpieczenia pakietowe (OC i AC) – 15% zniżki

Zapraszamy do skorzystania!