Przepis na życie cz.2


Ja zaczęłam oszczędzanie od założenia w GBS Banku konta oszczędnościowego – mówi Bogumiła Malanowska, specjalista ds. produktów bankowych – Większość z Was  na pewno posiada rachunek oszczędnościowo-rozliczeniowy, potocznie nazywany ROR. W ramach tego rachunku, można otworzyć konto oszczędnościowe, które jest atrakcyjną propozycją bezpiecznego pomnażania kapitału. Otwarcie i prowadzenie takiego konta jest w GBS Banku bezpłatne. Konto to łączy zalety lokaty (wyższe oprocentowanie niż na ROR) oraz rachunku (łatwy dostęp do gromadzonych środków na rachunku). To według mnie jest doskonała forma do zdyscyplinowania nas w systematycznym oszczędzaniu.

Od siebie możemy dodać, że odkładając co miesiąc na koncie oszczędnościowym, chociażby 100 zł,  przez cały rok jesteśmy w stanie odłożyć 1 200 zł i uzyskać dodatkowo odsetki.

Co jest zaletą konta oszczędnościowego?

Zaletą konta oszczędnościowego jest jego elastyczność, czyli  możliwość wycofania środków w każdej chwili, bez żadnej straty – odsetki są tu liczone na bieżąco i dopisywane do konta w każdym kwartale.

Jaki jest dobry sposób na pomnażanie swojego kapitału?Na co należy zwrócić uwagę?

Konkurencja na rynku bankowym jest bardzo duża i wiele banków posiada w swojej ofercie konta oszczędnościowe, dlatego wybierając taki sposób pomnażania swojego kapitału, należy zwrócić uwagę na to,

  • kiedy dokonywana jest kapitalizacja na koncie,
  • jakie jest oprocentowanie, bądź jakie warunki trzeba spełnić, aby je uzyskać (często wyższe oprocentowanie liczone jest od wysokiej kwoty),
  • w jaki sposób wypłacane są środki i czy jest pobierana opłata za ich wypłatę.

Jeżeli nasz cel jest średnio, bądź długoterminowy i potrzebujemy większej gotówki, aby np. wyremontować mieszkanie, kupić samochód, bądź wybrać się na egzotyczne wakacje…. Nierealne jest, żeby zgromadzić środki, w krótkim czasie. W takiej sytuacji, moim zdaniem, najlepszym rozwiązaniem jest  wybranie planu systematycznego oszczędzania z dłuższym terminem.:)

W GBS Banku wśród produktów oszczędnościowych  polecam Lokatę Systematycznego Oszczędzania – mówi Bogumiła Malanowska, specjalista ds. produktów bankowych – Jest to wyjątkowa, długoterminowa lokata, dzięki której w każdej chwili można powiększyć kapitał i otrzymać dodatkowy zysk. Jej atrakcyjność polega na możliwości dokonywania przez jej posiadacza dopłat, w trakcie trwania okresu umownego, a wpłaty uzupełniające są oprocentowane z uwzględnieniem rzeczywistego czasu, pozostawiania ich na rachunku lokaty. Warunkiem założenia LSO jest jedynie wniesienie pierwszej minimalnej wpłaty  w wysokości 100 zł. Jeżeli przez cały okres trwania lokaty będziemy systematycznie wpłacać np. 100 zł,  to już po kilkunastu miesiącach jesteśmy w stanie  zgromadzić pokaźną sumę.

c.d.n.

fot. multifinancial.pl