Planet Mobile w GBS Banku!


GBS Bank udostępnił klientom nową odsłonę funkcjonującej już aplikacji Planet Mobile. Aplikacja pozwala płacić kartą przy użyciu telefonów z systemem operacyjnym Android 4.4 lub wyższy. Za jej pomocą możesz wygodnie płacić zbliżeniowo telefonem za zakupy w sklepie, tak jak zwykłą kartą zbliżeniową. W odróżnieniu od dotychczasowej wersji aplikacji z rozwiązania mogą już skorzystać posiadacze wszystkich kart debetowych i kredytowych Visa i Mastercard wydanych przez Bank.

Płatności zbliżeniowe kartą przy użyciu aplikacji Planet Mobile akceptowane są we wszystkich terminalach zbliżeniowych w całej Polsce oraz za granicą. Aby zapłacić kartą Visa lub Mastercard przy użyciu aplikacji, wystarczy ściągnąć i zainstalować ze sklepu Play aplikację Planet Mobile. Po uruchomieniu aplikacji postępować zgodnie ze wyświetlanymi komunikatami, aby móc dodać swoją kartę płatniczą.

Dla klientów, którzy do tej pory korzystali z aplikacji Planet Mobile (starsza wersja nie obejmująca wszystkich rodzajów kart), aby móc nadal korzystać z funkcji płatności mobilnych za pomocą właśnie tej aplikacji konieczne będzie ściągnięcie i zainstalowanie nowej wersji aplikacji Planet Mobile. Jeśli klient nie dokona aktualizacji wersji aplikacji Planet Mobile to z końcem roku 2018 funkcja płatności zostanie wygaszona.

Nowa wersja aplikacji zawiera w sobie płatności Google Pay dla wszystkich rodzajów kart będących w aktualnej ofercie Banku. Dodatkowo zawiera funkcjonalności zarządzania kartami tj. zawiera mobilną kartosferę, możliwość sprawdzenia salda dla wszystkich kart podpiętych w aplikacji, wyszukiwarkę bankomatów, analizę płatności kartowych oraz moduł wiadomości.

 

Aby korzystać z płatności Google Pay w aplikacji Planet Mobile należy:

 1. Posiadać konto Gmail (google) i zaakceptować warunki korzystania z niego.
 2. Posiadać urządzenie mobilne z technologią NFC (bezprzewodowa technologia umożliwiająca bezstykową transmisję danych na bliską odległość).
 3. Posiadać system Android w wersji 4.4 lub nowszej.
 4. Posiadać aktywną plastikową kartę wydaną przez Bank (debetową lub kredytową, VISA lub MasterCard).
 5. Na urządzeniu mobilnym posiadać zainstalowaną aplikację mobilną Planet Mobile – rejestracja do Planet Mobile odbywa się z wykorzystaniem portalu www.kartosfera.pl.
 6. Zalogować się do Planet Mobile.
 7. Wyszukać kartę, którą chce dodać do płatności mobilnych.
 8. Wybrać przycisk Dodaj do GPay (znajduje się pod wizerunkiem karty dla której płatności Google Pay są udostępnione).
 9. Na etapie dodawania karty zaakceptować Regulamin korzystania z kart płatniczych BPS w ramach Google Pay jak również zgody formalne oraz warunki korzystania z usługi przedstawione podczas dodawania karty do Google Pay.
 10. W trakcie dodawania karty poprzez Planet Mobile aplikacja może poprosić o zmianę ustawień płatności NFC, w menu „Dotknij i zapłać”, na Google Pay. Należy zezwolić na taką operację.
 11. Po zakończeniu procesu dodawania karty telefon jest gotowy do płatności. Należy pamiętać aby w sekcji „Dotknij i zapłać” w ustawieniach Android mieć ustawioną aplikację Google Pay jako domyślną jeśli w przyszłości pojawił się inny dostawca portfela na telefonie użytkownika.

PlanetMobile_banerHCE_1024x960