Już wkrótce nowa strona www.gbsbank.pl


Już wkrótce wystartuje nowa odsłona witryny Gospodarczego Banku Spółdzielczego w Barlinku – nowoczesność i funkcjonalność w najlepszym wydaniu

Nowa strona www.gbsbank.pl została zaprojektowana zgodnie z najnowszymi trendami, tak aby maksymalnie ułatwić interakcję użytkownika z serwisem. Projektując ją, zdecydowaliśmy się na wykorzystanie technologii „Responsive Web Design” ze względu na jej użyteczność. Teraz serwis wyświetli się optymalnie na każdym urządzeniu niezależnie od tego, czy jest to komputer osobisty, tablet czy smartfon – strony automatycznie dostosują się do wielkości i rozdzielczości ekranu. W dzisiejszych czasach, przy bardzo szybko zmieniającym się rynku telekomunikacyjnym, jest to szczególnie istotne.

Świadomość zachodzących zmian i najnowszych trendów nie pozwala zapomnieć, że bankowość mobilna jest dziś swego rodzaju standardem i realną alternatywą dla klasycznej bankowości internetowej. Jak wskazują nasze analizy, klienci logują się już częściej z poziomu smartfona niż PC. Są to, co prawda dane, które mogą charakteryzować się zmiennością, ale nie należy oczekiwać, by trend ten miał się w przyszłości odwrócić. Wręcz przeciwnie, liczba logowań z poziomu urządzeń mobilnych będzie rosła.

Z czego wynika taki stan rzeczy? Przede wszystkim smartfony nosimy cały czas przy sobie – większość z nas woli wyjść z domu bez portfela niż bez telefonu. Smartfon daje wgląd w swoje finanse w każdej chwili. W przypadku komputera jest to możliwe zazwyczaj w określonych sytuacjach (w domu, pracy, w kawiarni). Z poziomu programów mobilnych użytkownicy mogą już wykonywać zdecydowaną większość operacji dostępnych w bankowości internetowej, więc w praktyce nie muszą korzystać z komputerów.

GBS_FB NOWE WWWW_550

Nowoczesny design strony Banku
powstał w oparciu o przejrzysty układ kafelkowy, który znacząco ułatwi Użytkownikom nawigację, także na ekranach dotykowych. Z kolei działowi marketingu umożliwi samodzielną zmianę grafik i komunikatów w zależności od obecnie prowadzonych działań marketingowych. Wybór fotografii i ułożenia elementów graficznych w serwisie dokonany został na podstawie badań z udziałem użytkowników w zakresie koncentracji ich wzroku podczas przeglądania stron Banku.

Dzięki zakładkom skierowanym do konkretnych grup klientów (klienci indywidualni, firmy i instytucje, wspólnoty mieszkaniowe, rolnicy), użytkownicy będą mogli łatwo znaleźć adresowaną do nich ofertę. Znacząco wpłynie to na poprawę szybkości dotarcia do poszukiwanych informacji. Dodatkowo w serwisie umieszczono interaktywną mapę, aby ułatwić lokalizację placówek GBS Banku i bankomatów bezprowizyjnych.

Mamy nadzieję, że tak duża zmiana przypadnie do gustu naszym klientom. Oczywiście jesteśmy otwarci na wszelkie sugestie oraz propozycje udoskonaleń. Chcemy, aby nowy serwis był dostosowany do preferencji użytkowników.