IV BIEG PRZEŁAJOWY „JARZĘBINA” ORAZ MARSZ NORDIC WALKING 11.10.2014 KOŚCINO


Deszczem powitała nas sobota. Jesień, jesienią, październik, październikiem, ale tak niesprzyjającej aury nikt się nie spodziewał. Deszcz padał prawie non stop. Tych krótkich, suchych przerw nikt specjalnie nie zauważał. Jako urodzeni optymiści – wierzyliśmy od rana, że za chwilę przestanie padać. I przestawało ….. na 5 minut. Było wszystko : i deszcz, i mżawka, i plucha, i ulewa. Niski pułap szarych chmur nad nami, niskie ciśnienie i wysoko postawiona poprzeczka, czyli IV Bieg Przełajowy „JARZĘBINA” oraz Marsz Nordic Walking przed nami. Z pogodą nic nie dało się zrobić. Trudno, wystartowaliśmy w deszczu.

Deszcz nie zniechęcił zawodników, którzy przybyli licznie (ponad 100 osób) i w dobrych humorach. Ten dzień był sprawdzianem dla prawdziwych twardzieli, którym mokra aura nie przeszkadza. Wśród zawodników byli stali bywalcy (to już czwarta edycja biegu, mamy stale powiększające się grono wielbicieli) zarówno z Kościna i Dołuj, jak również ze Szczecina i okolic. Przybyły tak zwane „charty” – super wytrenowani biegacze o idealnych figurach, przybyły rodziny z dziećmi, delegacja ze szkoły w Dołujach pod opieką Pani Dyrektor Elżbiety Walczyk, mniej lub bardziej wytrenowani okoliczni mieszkańcy oraz jeden zapalony grzybiarz. Cieszymy się z tak licznej frekwencji, bo to oznacza, że nasz Bieg zdobywa renomę (wspomniano o nas w piątkowej Gazecie Wyborczej i na portalu biegowym PolskaBiega.pl) oraz, że propagowanie mody na zdrowy styl życia przynosi efekty.

Deszczową rozgrzewkę dla zawodników przeprowadziła przed biegiem Pani Beata Dąbrzalska, właścicielka Szkoły Tańca Bene, która prowadzi profesjonalne zajęcia fitness na terenie gminy Dobra.

W deszczu o godzinie 11.00 z boiska w Kościnie nastąpił start. Trasy biegu jak zwykle przebiegała po okolicznych lasach. Dystans 7 km cieszy się z roku na rok coraz większym zainteresowaniem, jednak liczba biegaczy na dystansie 3,5 km była największa. Uczestnicy marszu nordic walking mieli także do pokonania 3,5 km. Trasy leśne biegu przełajowego są trudne, a rozmoknięte trasy leśne to nie lada wyzwanie. Biegacze ślizgali się po błocie w przemoczonych butach i ubraniach, przy kiepskiej widoczności i wątpliwej stabilności. W deszczu i błocie rywalizacja rozgrywała się na całego. Dobrych czasów nie dało się uzyskać, ale satysfakcję z ukończonego biegu – na pewno.

Na szczęście obyło się bez kontuzji, sama obecność ratownika medycznego wystarczyła. Pomagali nam również : Straż Gminna z Dołuj, która pilnowała porządku na trasach biegowych i Straż Graniczna ze Szczecina, która udostępniła dzieciom sprzęt i szkolonego labradora.

Deszcz trochę zelżał podczas dekoracji zwycięzców. Mimo rozgrzewającego posiłku regeneracyjnego w postaci kiełbaski z grilla, mimo gorących napojów i gorącej muzyki, pogoda nadal nas nie rozpieszczała. Dlatego tym bardziej cieszymy się z obecności na biegu przedstawicieli honorowego patrona i sponsora naszego wydarzenia – Gminy Dobra. Pani Wójt Teresa Dera, razem z Sekretarzem Gminy Panią Rozalią Adamską osobiście wręczały medale zwycięzcom. Prezes Stowarzyszenia Katarzyna Marks i fundator nagród głównych, Pan Andrzej Świerek , osobiście wręczali nagrody dla zwycięzców.

Dzięki hojności wielu sponsorów : Pana Andrzeja Świerka – właściciela sklepu FARMA w Dołujach, GBS Bank II Oddziału w Szczecinie, Energy Sports z Mierzyna, Aptek Zdrowie, Pana Pawła Władyki – właściciela Lubex Galwanotechnika ze Szczecina, A.S. W ZDROWIU Alicja Czerwonka – sklep Ekodeli przy ul. Piastów 73/2 w Szczecinie, WH Studio Fotografia Wojciech Hnat z Dołuj, MDA Promotion ze Szczecina, Mediklinika ze Szczecina, Firmy EUROMASTER Serwisowanie Opon i Pojazdów STAROŚCIK z Dołuj, Pana Krzysztofa Drapiewskiego – właściciela firmy KODO Auto Serwis z Dołuj, Biura Podróży Happy Travel ze Szczecina, Bene Sport Centrum ze Szczecina, Mariusz Podkalicki Pro Driving Team z Lubieszyna, firmy Dancook z Goleniowa, Mc Donalds z Lubieszyna oraz druha Janusza Czyża, każdy uczestnik biegu otrzymał nagrodę, a impreza mogła się odbyć i cieszyć wszystkich zgromadzonych.

Oto zwycięzcy 2014 :

 

1 miejsce

2 miejsce

3 miejsce

Dystans bieg 7 km:

Kobiety

 Paulina Kotfica,

Wioletta Murawska

Iwona Kozanecka

Mężczyźni

 Andrzej Łuc

Piotr Janiak

Mikołaj Wolny

Dystans bieg 3,5 km :

 

 

 

Kobiety

Dorota Kowalczyk

Katarzyna Lubińska

Justyna Janiszewska

Mężczyźni

Marcin Paprocki

Krzysztof Janiszewski

Piotr Siedlecki

Młodzież

Jakub Murawski

Maciej Rybak

Maciej Paprocki

Dzieci

Michał Kwasigroch

Michał Siedlecki

Kuba Stupnicki

Nordic Walking 3,5 km :

 

 

 

Kobiety

Michalina Wolna

Małgorzata Wolna

Irena Czaplicka-Bednarz

Mężczyźni

Adam Rudawski

Mariusz Czechowski

Michał Woziwodzki

Deszczowy  IV Bieg „JARZĘBINA” stał się również okazją do przedstawienia mieszkańcom  kandydata Stowarzyszenia Dołuje-Kościno do Rady Gminy – Jarosława Reszty. Jarek jest aktywnym, pracowitym i powszechnie lubianym członkiem Stowarzyszenia. Od lat wspiera nasze działania na rzecz mieszkańców sołectwa. Jest osobą opanowaną, skromną i godną zaufania. Dlatego aby móc więcej zdziałać dla naszego sołectwa, potrzebujemy obecności „naszego człowieka” w Radzie Gminy. Jarek, który co roku startuje w naszym biegu, tym razem nie wystartował, gdyż od rana przygotowywał w lesie oznakowania tras i nie zdążył na start. Liczymy, że start Jarosława Reszty w wyborach samorządowych 16 listopada 2014, będzie bardziej spektakularny.

W deszczu, na zakończenie imprezy około godz. 15.00,  do pamiątkowego zdjęcia ustawili się przemoczeni uczestnicy biegu, przemoczone osoby towarzyszące, przemoczeni organizatorzy oraz przemoczony fotograf Wojtek Hnat. Podsumowując, pogoda nie dopisała, ale IV Bieg „Jarzębina” udał się znakomicie. Dziękujemy członkom i przyjaciołom stowarzyszenia, dzięki którym wszystko idealnie zagrało.  Przynajmniej cerę mamy super nawilżoną !!! W przyszłym roku gwarantujemy słońce !!!

Więcej zdjęć na : https://www.facebook.com/media/set/?set=a.762993183762471.1073741866.229027007159094&type=3

opracowanie : Jowita Woziwodzka