GBS Bank– znajomy bank inicjatywą


Gdyby chcieć podsumować działalność GBS Banku od samych początków jego działalności, należałoby wspomnieć o dynamicznym rozwoju, zmaganiach z niekorzystną koniunkturą i konsekwentnym wzroście pomimo wzlotów i upadków światowej gospodarki.

Ale po co, skoro można inaczej…

Aktywność bankowa jest bowiem widoczna nie tylko na polu liczb, statystyk i wykresów sprzedaży produktów.  Równie ważny  element naszego istnienia to działalność dająca wsparcie w codziennym funkcjonowaniu klientów prywatnych, instytucjonalnych oraz biznesowych z obszaru szczególnie nam bliskich województw zachodniopomorskiego oraz lubuskiego. Jako uniwersalny i godny zaufania bank z polskim kapitałem przyjęliśmy mianowicie funkcję lokalnego partnera biznesowego.

Wspierając życie gospodarcze regionu…

Jesteśmy z regionu i działamy w regionie, dlaczego więc nie mielibyśmy działać na rzecz lokalnej przedsiębiorczości, a także wspomagać działalności społecznej, kulturalnej oraz oświatowej? Nasz oddział w Barlinku wspiera miejscowe stowarzyszenia, organizacje, placówki szkolne i ośrodki kultury. Na przestrzeni lat angażował się również w modernizację szpitala, a także w sponsoring drużyn sportowych. W Kostrzynie nad Odrą wspieramy sektor MŚP w specjalnej strefie ekonomicznej, a miasto może liczyć na naszą pomoc w opiece nad dziećmi i młodzieżą. Posiadamy na koncie wiele sfinalizowanych inwestycji naszych klientów w Słońsku (m.in. budowę fabryki produkującej pelet ze słomy i siana czy rozbudowę parku maszynowego i modernizację gospodarstw); Krzeszycach (budowę hal, magazynów, kurników); Witnicy (miedziane pokrycie reprezentacyjnej wieżyczki na dachu kamienicy) i Bogdańcu, gdzie część wypracowanych zysków przeznaczamy również na pomoc i wsparcie lokalnej społeczności (m.in. organizację „Lubuskich Dni Chleba”).

Angażując się w to, co ważne…

Jesteśmy nie tylko wszędzie tam, gdzie nas potrzeba, ale i tam, gdzie nie powinno nas zabraknąć. Wraz z naszymi klientami w Gorzowie Wielkopolskim łączymy się w speedwayowej pasji. Angażujemy nasze środki w sponsoring Stali Gorzów i jej lidera Bartosza Zmarzlika. Byliśmy na bieżąco z wyczynami himalaistów z gorzowskiego klubu Gawra, z którymi zrealizowaliśmy kilka świetnych akcji („GBS Himalaya Expedition” czy „GBS Tien Shan Expedition”). Nasze szczecińskie oddziały brały udział w kampanii „Szacunek i Wsparcie” dla szczecińskich żołnierzy i weteranów misji w Afganistanie, a przedstawiciele oddziału w Bierzwniku wraz z lokalnymi społecznikami dbają o zachowanie kulturowej i historycznej lokalnej tożsamości i kilkusetletnie tradycje cysterskich klasztorów, hut szklarskich oraz bractw rycerskich.

Pobudzając lokalne społeczności…

Działamy i pozwalamy działać innym, o czym świadczą setki a nawet tysiące zrealizowanych inicjatyw, wśród których wystarczy wspomnieć o Myśliborzu, w którym sponsorujemy bieg Myśliborska Mila, Dni Myśliborza i Dożynki Gminne; Stargardzie, w którym byliśmy mecenasem COOLturalnych Wakacji, Stargardzkiej Nocy Kabaretowej i Wyborów Miss Miedwia, a także partnerem inicjatyw sportowych i wielu innych oraz Pełczycach, które wspieramy zarówno od strony biznesowej, jak i kulturalnej (sponsorując imprezy gminne).

I choć jest to tylko niewielki wycinek naszej działalności, to zdecydowanie warto to robić, bo czego się nie robi dla przyjaciół i dobrych znajomych!