Dzień przedsiębiorczości w GBS Banku


Już od dziesięciu lat uczniowie  podczas Dnia Przedsiębiorczości, mają okazję zwiedzać przedsiębiorstwa, banki i inne instytucje. Podobnie jak w poprzednich latach patronat nad wydarzeniem objął Prezydent RP Bronisław Komorowski.

I tym razem młodzież zawitała w progi GBS Banku. Co świadczy o tym, że bank jest otwarty na tego typu  inicjatywy. Wynika to niejako z wizji i misji banków spółdzielczych, które budują trwałe więzi również z potencjalnymi klientami. Pielęgnując w ten sposób często, tradycję rodzinną. Bo nie jest tajemnicą, że klienci banków spółdzielczych spontanicznie goszczą w progach banku z pokolenia na pokolenie… I mają rację :)

Kilka słów o dniu przedsiębiorczości…

Z możliwości odwiedzenia GBS Banku, skorzystały dwie szkoły z Barlinka. Uczniowie Liceum Ogólnokształcącego oraz Liceum Ekonomicznego. Frekwencja jak zawsze była spora.  Młodzież miała okazję poznać specyfikę banku, poznać pracowników, którzy ciekawie opowiadali o swojej pracy, co pozwoliło im zweryfikować  wyobrażenie o pracy w instytucji ekonomicznej, być może wyobrażenie  o wymarzonym zawodzie. Był to dobry moment, żeby pozyskać informacje o wykształceniu, umiejętnościach czy predyspozycjach niezbędnych do wykonania zawodu bankowca. Inicjatorem spotkania, podobnie jak w roku poprzednim była Agnieszka Bilas, zastępca dyrektora oddziału GBS Banku w Barlinku.

GBS Bank zaprasza ponownie :) Obraz 004

Obraz 009Obraz 008

 

fot: własne i www.iti.pl/index.php/PressRoom/nid,164/