Dobra ochrona domu


Concordia Plus w rankingu Bankier.pl

 

Wybór odpowiedniej polisy nie należy do najłatwiejszych zadań. Na rynku jest szeroki wachlarz ubezpieczeń różniących się wariantami, zakresem ochrony czy dodatkowymi usługami. Wszystko to wpływa na wielkość składki, jaką przyjdzie nam zapłacić. Szczegóły postanowił sprawdzić portal Bankier.pl, który 19 lutego 2018 r. opublikował porównanie ofert ubezpieczeń domów i mieszkań.

Wynika z niego, że na cenę ubezpieczenia nieruchomości w dużej mierze wpływają m.in. posiadanie drzwi antywłamaniowych, prowadzenie działalności gospodarczej w ubezpieczanym lokalu oraz jego wynajem.

Redakcja przeprowadziła analizę cen na przykładzie mieszkania położonego w Jabłonnie, miejscowości nieopodal Warszawy. Wyceniana była polisa dla 80-metrowej nieruchomości, która nie znajduje się na terenie zalewowym ani klęsk żywiołowych, a jej właścicielami jest małżeństwo w wieku 34 i 36 lat.

Z przygotowanego zestawienia wynika, że oferta Concordii jest konkurencyjna cenowo i zakresowo. Za szeroki wariant obejmujący ochronę do ognia i innych zdarzeń losowych, OC w życiu prywatnym, kradzież z włamaniem, dewastację, stłuczenie szyb oraz przepięcia, klient zapłaci składkę 367 zł, przy średniej stawce z zestawienia 388 zł.

– Warto podkreślić, że w ramach produktu Concordia Plus to klient decyduje o wyborze wariantu ochrony ubezpieczeniowej dla swojego mieszkania lub domu, spośród aż 22 ryzyk nazwanych lub w formule all-risk. Mogą nią zostać objęte nie tylko wyposażenie nieruchomości, ale także rzeczy osobiste – w ramach tzw. pakietu torebka. Warto także rozszerzyć zakres ubezpieczenia o OC w życiu prywatnym oraz ochronę prawną, dzięki której klient otrzyma pomoc w razie konieczności poniesienia kosztów sporu prawnego np. ze wspólnotą mieszkaniową lub uciążliwym sąsiadem – podsumowuje Marcin Pabiś, Dyrektor Biura Ubezpieczeń Majątkowych Concordii Ubezpieczenia.

Więcej informacji: KLIK