Ciągle spieszysz się? Mamy na to rozwiązanie!


Coraz chętniej korzystamy z usług umożliwiających dostęp do rachunku bankowego przez telefon komórkowy lub palmtopa. Wszystko dlatego, że jesteśmy w ciągłym biegu i potrzebujemy mobilnego dostępu do naszego konta. Od kiedy to się zaczęło?

Zaczęło się z chwilą wprowadzenia w 1999r. pierwszych smartfonów z technologią WAP, umożliwiających dostęp do internetu poprzez telefon komórkowy. To właśnie wtedy pierwsze banki europejskie zaczęły oferować swoim klientom usługi m-bankingu, z którego jeszcze do niedawna najczęściej korzystano poprzez SMS lub mobilny Internet. Później stało się to szybko. Sukces iphone’ów Apple i gwałtowny rozwój telefonów z oprogramowaniem Android stworzonym przez Google, doprowadził do wzrostu użycia specjalnych aplikacji.

W 2013r. z bankowości mobilnej korzystało już 1,33 mln użytkowników. To właśnie te dane przemówiły do GBS Banku, który przygotował dla swoich klientów posiadających bankowość elektroniczną e-GBS24, aplikację bankowości „mobilny GBS Bank”, dzięki której można w sposób szybki i łatwy wykonywać operacje bankowe o dowolnej porze, w dowolnym miejscu.

Aplikacja została przygotowana w taki sposób, by w jak najmniejszym stopniu obciążać łącze internetowe. Elementy graficzne systemu zostały zredukowane do minimum, dzięki czemu wyświetlanie stron jest szybkie.

Zwieńczeniem tego wszystkiego było otrzymanie wczoraj (12.03.) przez GBS Bank wyróżnienia w VII edycji konkursu Lider Informatyki Instytucji Finansowych 2013, w kategorii Bezpieczeństwo w bankowości elektronicznej, właśnie za tą aplikację. Konkurs był zorganizowany przez Gazetę Bankową.

Jeżeli jeszcze nie mieliście okazji, to zachęcamy do skorzystania z usługi bazującej na czterech systemach: iOS, Android, BlackBerry oraz Windows Phone.

Jakie korzyści płyną z korzystania z tej usługi? Jak otrzymać dostęp do aplikacji „mobilny GBS Bank”? Dowiesz się na stronę gbsbank.pl tam znajdziesz wskazówki.

tumblr_mua22qaro91r3criro1_500

thetasteofsunshine.tumblr