Blog modnaspoldzielczosc.pl patronem Gali Pereł Biznesu 2014


Laureaci i wyróżnieni odebrali statuetki i dyplomy 12 lutego 2015 roku podczas gali w hotelu Novotel Szczecin Centrum.

Statuetka Perły Biznesu dla Wydarzenia Gospodarczego 2014 trafiła do Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście za zrealizowanie bardzo ambitnego programu rozwojowego i inwestycyjnego zakrojonego na lata 2007-2014 o łącznej wartości blisko 600 mln zł.

„Poprawiona i unowocześniona została infrastruktura portowa, co w efekcie podniesiono konkurencyjność portów w Szczecinie i Świnoujściu. Zarówno inwestycje zakończone, jak projektowane na kolejną dekadę (wartość programu inwestycji w portach do roku 2027 opiewa na ponad miliard złotych) czynią ze spółki lidera inwestycyjnego w naszym regionie.” – czytamy w uzasadnieniu werdyktu kapituły konkursowej.

Wyróżnienia w tej kategorii otrzymali:

North-West Logistic Park za dynamiczny rozwój kompleksu logistycznego i oddanie do użytku dwóch spośród czterech planowanych hal logistyczno – produkcyjnych w szczecinie. Swoje lokalizacje znajdują tutaj zarówno firmy polskie (np. Żabka), jak i zagraniczne (np. IQ Metal, KK Wind Solutions),

KK Wind Solutions Polska za dynamiczny rozwój firmy i wdrożenia zaawansowanych technologii do produkcji. KK Wind Solutions to dostawca unikatowych, innowacyjnych rozwiązań elektrycznych stosowanych w układach sterowniczych turbin wiatrowych,

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej za uruchomienie programu PROSUMENT, którego celem jest wzrost udziału produkcji energii z odnawialnych źródeł energii,

Gospodarstwo Rolne Viva Natura z gminy Kołbaskowo. Firma produkuje ponad 10 tys. litrów ekologicznych soków dziennie. Owoce i warzywa do przetwórstwa kontraktuje od lokalnych i regionalnych sadowników i hodowców. Kontrakty pozwoliły wielu z nich uniknąć perturbacji związanych z rosyjskim embargiem.

W kategorii Osobowość Biznesu 2014 nagrodę główną – statuetkę Perły Biznesu odebrał z rąk Włodzimierza Abkowicza, redaktora naczelnego Świata Biznesu, Krzysztof Kowalski – dyrektor generalny spółki DGS Poland z Mierzyna, zatrudniającej ponad 1500 pracowników. Nagroda przyznana została przez kapitułę konkursu za efektywne zarządzanie firmą, w tym szczególnie za innowacyjne rozwiązania w dziedzinie HR oraz  w zakresie kształtowania kultury organizacyjnej.

Wyróżnienia w kategorii Osobowość Biznesu otrzymali:

Stefan Jurczyk, Piotr Kapcio i Krystian Stypuła – założyciele i współwłaściciele firmy Home.pl,

Janusz Żmurkiewicz, prezydent Świnoujścia, za ogromny wysiłek na rzecz rozwoju miasta i sprzyjanie rozwojowi biznesu,

Rafał Zahorski, założyciel i prezes spółki Magemar Polska, pełnomocnik Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście ds. marketingu i inwestycji zagranicznych, szef Rady Interesantów Portu Szczecin, za wieloletnią działalność na rzecz rozwoju biznesu portowego w Szczecinie i na Pomorzu Zachodnim,

Wanda Stypułkowska, prezes MPS International z Koszalina, za efektywne zarządzanie nowoczesną spółką, specjalizującą się w dziedzinie kosmetyków, opakowań i środków czystości, m.in. producent kosmetyków Kolastyna

Gala wręczenia nagród gospodarczych Perły Biznesu odbyła się 12 lutego w hotelu Novotel Szczecin Centrum. Wzięło w niej udział 140 osób – w tym przedsiębiorcy, samorządowcy i parlamentarzyści. W części artystycznej wydarzenia wystąpiła Marta Łągiewka z recitalem La, la, la, la.

Inspirujący Start

Polska Fundacja Przedsiębiorczości i portal Szczecinbiznes.pl przyznały podczas Gali wyróżnienia dla młodych pn. „Inspirujący Start”. Otrzymały je założone niedawno firmy, które charakteryzują się przemyślanym pomysłem na biznes oraz uporem i konsekwencją w działaniu właścicieli. Wyróżnienia otrzymały:

Elżbieta Dochniak, właścicielka firmy Dom Lift – dystrybutora krzesełek schodowych dla osób niepełnosprawnych, Joanna Gradek, właścicielka centrum ogrodniczego Green Touch oraz Aleksandra Pronobis, właścicielka sklepu internetowego E-Szop.

Perły Biznesu – co to za konkurs?

Perły Biznesu przyznane zostały po raz 11. Konkurs jest inicjatywą magazynu gospodarczego Świat Biznesu i jego redaktora naczelnego Włodzimierza Abkowicza. Zgłoszenia do konkursu nadsyłają m.in. czytelnicy Świata Biznesu. Oceny kandydatur do nagród w dwóch kategoriach (Wydarzenie Gospodarcze i Osobowość Biznesu) dokonuje niezależna kapituła, w skład której wchodzą szczecińscy publicyści ekonomiczni i naukowcy. Zwycięzcy konkursu wyłaniani są w tajnym głosowaniu członków kapituły. Przewodniczącą kapituły była w tym roku prof.Aneta Zelek, rektor Zachodniopomorskiej Szkoły Biznesu.

Partnerem  gali wręczenia nagród gospodarczych Perły Biznesu był GBS Bank oraz blog modnaspoldzielczosc.pl.

Perły Biznesu 2014 [DUŻO ZDJĘĆ]