Bank dla znajomych!


To może brzmieć nieco przewrotnie!

Każda marka ma swoją historię – historię która jest sumą doświadczeń, nierzadko upadków i wzlotów oraz konsekwencji w dążeniu do zbudowaniu zaufania jakim obdarzają ją klienci. Możemy z dumą powiedzieć, że GBS Bank od 70 lat jest blisko ludzi – przede wszystkim dzięki efektywnej realizacji wizji przyjaznego banku i odpowiedzialnemu traktowaniu postawionych sobie celów. To nas właśnie wyróżnia, i to sprawia, że hasło „Dołącz do znajomych” to nie tylko slogan reklamowy. 

Choć Gospodarczy Bank Spółdzielczy w Barlinku od początku swojej działalności dynamicznie się rozwija i należy do grupy polskich banków, nie jest ogólnopolską instytucją. Bank mocno zakorzenił się w województwach lubuskim i zachodniopomorskim. Pozwala to nam na tworzenie rozwiązań dedykowanych do konkretnych potrzeb i dzięki temu w naszej ofercie każdy – od klienta indywidulanego po dużego klienta korporacyjnego, znajdzie dla siebie optymalne rozwiązanie.

Dzięki temu wspieramy lokalne rolnictwo i sadownictwo. Mamy specjalne, dedykowane właśnie tej branży rozwiązania, które pozwalają na piękne dojrzewanie naszych rodzimych firm. Cieszy nas fakt, że klienci nie tylko mogą, ale i chcą korzystać z całego pakietu dostępnych w naszym portfolio rozwiązań. Najlepszym przykładem jest Pan Andrzej, który jest blisko związany z naszym bankiem od ponad 25 lat.

„Na początku chciałem wziąć jedynie pożyczkę i szukałem banku, w którym udzielą mi jej na dobrych warunkach. W tamtym czasie tylko w GBS zaproponowali mi warunki dopasowane do moich ówczesnych możliwości. Pożyczka nie była wysoka, jednak od razu otworzyłem u nich konto, dzięki czemu jej spłata była naprawdę bezproblemowa.  Obecnie posiadam kredyt inwestycyjny, który pozwolił mi na modernizację i rozbudowę mojego gospodarstwa.”

Pan Andrzej to doskonały przykład tego, że wzajemne zaufanie na linii bank – przedsiębiorca może owocować wieloletnią dobrą współpracą. Jednak nie tylko przedsiębiorcy znajdą u nas optymalne rozwiązania.

Główną gałęzią naszej działalności są produkty dla klienta indywidulanego. Oferujemy szeroki wachlarz rachunków bankowych – od tych dla najmłodszych, po platformę walutową dla bardziej wymagających klientów – każde z nich z dostępem do intuicyjnego systemu bankowości elektronicznej. Prawdziwym jednak, mówiąc kolokwialnie „hitem” są oferowane przez GBS Bank lokaty, pozwalające na regularne oszczędzanie z pełną gwarancją bezpieczeństwa wpłaconych środków.

Córka, wspominanego wyżej, Pana Andrzeja, na 16 urodziny dostała od niego prezent – lokatę systematycznego oszczędzania. Prezent może wydawać się mało „kreatywny” jako podarunek dla tak młodej osoby – ona sama nie kryła na samym początku lekkiego rozczarowania. Młodzi przecież jak to się mówi „wolą wróbla w garści niż jaskółkę na dachu”, a wizja zysków w przyszłości nie do końca jest przekonywująca. Jednak, kiedy po paru latach przyszła wypłacić zgromadzane środki, nie kryła zadowolenia. Dzięki temu mogła spełnić swoje małe marzenie:

„Gdyby nie decyzja taty, prawdopodobnie nigdy nie udałoby mi się pojechać do Meksyku, bo same bilety lotnicze kosztują majątek! Nie uzbierałabym takich pieniędzy, a rodziców nie stać by było, aby zafundować mi ją „ot tak”. To, że co miesiąc rodzice wpłacali małe kwoty na lokatę wraz z odsetkami po paru latach dały naprawdę sporo sumę! Jestem im bardzo wdzięczna, bo dzięki temu nauczyli mnie też jak ważne jest systematyczne oszczędzanie.”

IMG_3172

Takie historie, to cel naszej działalności. To właśnie potwierdzenie, że bycie bliżej ludzi ma sens, i że to właśnie powinno być misją instytucji, która przecież ma służyć ludziom. Cieszymy się, że GBS Bank nie zbacza z obranej przed laty ścieżki, i że Wy – nasi klienci pomagacie nam tworzyć lepszą codzienności i z nadzieją patrzeć w przyszłość.

Iwona Suszek

Doradca Klienta
w Gospodarczym Banku Spółdzielczym w Barlinku od 28 lat